Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem depilacji tymczasowej,który wyrywa włoski z cebulkami. Odnowienie cebulki po takim zabiegu trwa do kilku tygodni i co ważniejsze końcówki włosków są delikatniejsze.Zdarza się że po kilku latach systematycznej depilacji woskiem owłosienie staje się prawie niewidoczne.

depilacja W gabinecie używamy wosku gorącego,który położony na skórę rozgrzewa mieszek włosowy.Staje się on lepiej ukrwiony i rozluźniony,dzięki czemu łatwiej jest wyrwać włos z cebulka. Wosk nie powoduje oparzeń skóry, można stosować go do depilacji skóry skłonnej do rozszerzania naczynek i w przypadku skóry z delikatnnie rozszerzającymi się naczynkami .

Najczesciej depilowane miejsca to:nogi,bikini,wąsik,ręce.
Można też depilować kark-przy krótkich fryzurach ,które tego wymagają, a szybko odrastające włoski sprawiają kłopot.

Skóra po depilacji (gdy już odpocznie i znikną podrażnienia) jest gładka, miękka i miła w dotyku. Efekty utrzymują się ok .2-3tyg. w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Zwykle po ok.2 tyg.włoski zaczynają być widoczne,a po 4-5 tyg.trzeba zabieg powtórzyć,u niektórych osób efekt utrzymuje się dłużej.(u osób o słabych,jasnych włoskach.)

wosk PRZEBIEG ZABIEGU:

Włoski powinny mieć min. 0,5 cm długości
Zabieg depilacji woskiem zaczyna się od przygotowania skóry.Zabieg depilacji będzie bardziej efektywny gdy klientka dzień wcześniej wykona delikatny peeling ciała,a w dniu zabiegu nie będzie nakładać na skórę balsamów i kremów.

Odtłuszczamy i oczyszczamy skórę preparatem przygotowującym do depilacji.Następnie nakładamy wosk,później paski,które są zrywane zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku do wzrotu włosków. Po depilacji nadmiar wosku zmywamy olejkiem ,a następnie nakładamy balsam łagodzący i opóźniający wzrost włosków.