Metoda żelowa

Metoda żelowa daje ogromne możliwosci stylizacji paznokci, jej zaleta jest delikatny i naturalny wyglad przedłużanych paznokci. Dlatego jest ona najczęsciej wybierana metoda stylizacji paznokci wsród naszych klientek.Jest to metoda swiatłoutwardzalna, tak więc niezbędnym elementem jest lampa UV. Żel jest bardzo elastyczny, "współpracuje " z naturalna płytka ; podczas urazów bardziej sprężynuje ,jednak jeżeli uraz będzie zbyt silny to ma prawo popękać badz złamać się. Paznokcie zelowe sa tak samo mocne jak paznokcie akrylowe, pod warunkiem , ze sa prawidlowo zbudowane. Kolorowym zelem jestesmy w stanie stworzyc trwaly manicure, bez scierania ,odpryskiwania czy blakniecia koloru.

Wykonana stylizacja daje Paniom komfort na 3-4 tygodnie,az do momentu pojawienia się odrostu.Przy paznokciach jednokolorowych odrost moze byc bardziej widoczny ,dlatego nalezy przyjsc na wczesniejsze uzupelnienie ,badz dobrac odpowiedni kolor lakieru do paznokci i zamalowac plytke. Okres, w jakim powinno się wykonać dopełnienie jest kwestia indywidualna, ponieważ uzależniony jest od szybkosci wzrostu naturalnej płytki paznokcia.Należy jednak pamiętać ,żeby odrost nie przekroczył połowy długosci płytki paznokcia, ponieważ może to doprowadzić do urazów. Prawidlowo przedluzone paznokcie po sciagnieciu nie sa zniszczone ani oslabione, wygladaja tak samo jak przed nalozeniem na nie masy zelowej.Sciagniecie nastepuje poprzez spilowanie zelu ,bez szkody dla naturalnego paznokcia.

french
kolor

Metoda akrylowa

Metoda akrylowa wbrew krażacym mitom, nie jest wcale rakotwórczym wytworem koncernów zajmujacych się produkcja rzeczy przeznaczonych do profesjonalnej stylizacji paznokci.Gdyby tak było, akryl nie zostałby dopuszczony do sprzedaży i do użytku w salonach kosmetycznych. (Notabene -jest to ten sam produkt, który jest używany w protetyce.)!!!

Akryl jest masa bardzo plastyczna, daje możliwosci stworzenia pięknie wymodelowanych paznokci,zdobień 3D (kwiatow itp) oraz uzyskania przepięknych efektów cieniowania.Sprawdza sie rewelacyjnie jezeli chodzi o paznokcie zdobione. Jest to metoda chemoutwardzalna- co oznacza ,że masa akrylowa zastyga sama. Metoda ta ze względu na swoja twardosc rewelacyjnie sprawdza się w przypadku paznokci obgryzionych nie tylko jako odpowiednie zamaskowanie defektów płytki, ale również jako metoda pozwalajaca oduczyć się dalszego obgryzania. Akryl można również zastosować w przypadku deformacji płytki, w celu zamaskowania nieodpowiedniego kształtu i ukształtowania nowego paznokcia. Akryl jest bardzo wytrzymały -ale oczywiscie również do czasu.

Prawidłowo przedłużone paznokcie powinny być jednakowo wytrzymałe- zarówno te wykonane z akrylu ,jak i te wykonane z żelu.

Akrylem mozna uzyskac wszystkie przepiekne nowe ksztalty paznokcie takie jak sztylety ,bridge ,pipe, edge. Zdobienia akrylowe mozna rowniez wykonac na paznokciach przedluzonych zelem.Mozna rowniez laczyc cieniowania oraz budowe paznokcia obiema metodami wtedy nazywamy to metoda Combo Czas uzupelnienienia dla paznokci akrylowych jest taki sam jak paznokci przedluzonych kazda inna metoda ok 3-4 tyg ,w zaleznosci od szybkosci wzrostu plytki paznokcia.Mase sciagamy poprzez jej spilowanie lub rozpuszczenie w acetonie.Paznokcie po sciagnieciu nie sa uszkodzone,ani zniszczone pod warunkiem ,ze zostaly profesjonalnie wykonane i sciagniete .

french
kolor